Zdrowe porady, aby zmniejszyć ilość odpadów

Ekologiczne

Istnieją dwa słowa, które są najbardziej znienawidzone przez rolników na całym świecie, są to “odpady” i “utylizacja”. W rzeczywistości, zarządzanie odpadami jest dużym wyzwaniem dla całego świata, a bez odpowiednich metod usuwania odpadów, świat stanie w obliczu alarmującego poziomu zanieczyszczenia.

W tym artykule, będę mówić do Ciebie o tym, jak zarządzać odpadami prawidłowo.

Rolnictwo ekologiczne jest metodą uprawy roślin, zwierząt i upraw w sposób naturalny. Kiedy techniki rolnictwa ekologicznego są praktykowane, środowisko jest chronione i nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Stosowanie pestycydów w rolnictwie ekologicznym ma bardzo duży wpływ na środowisko.

Najczęstszym odpadem, który pojawia się w rolnictwie ekologicznym jest obornik, który jest produkowany przez zwierzęta. Zawiera on pewne szkodliwe bakterie i jeśli nie zostanie prawidłowo usunięty, doprowadzi do zanieczyszczenia gleby.

Obornik zawiera azot, fosfor i potas, które są niezbędne dla życia roślinnego i będzie prowadzić do dużego problemu, jeśli jest pozostawiony bez leczenia. Jeśli nie chcesz wyrzucać obornika, możesz go rozprowadzić na terenie gospodarstwa.

Rolnicy zazwyczaj wyrzucają obornik do najbliższej rzeki, ale jeśli nie masz rzeki w pobliżu swojego gospodarstwa, to możesz po prostu zakopać obornik w glebie. Jeśli nie chcesz go zostawić, wtedy możesz zrobić z niego kompost.

Innym ważnym odpadem są chwasty. Możesz je wykorzystać w ogrodzie. Chwasty pomogą Ci kontrolować chwasty, a także pomogą w nawożeniu Twoich roślin.

Wnioski:

Mówiłem wam o zagrożeniach dla zdrowia spowodowanych pozbywaniem się odpadów z rolnictwa ekologicznego. Tak więc, jest to duża odpowiedzialność dla rolników, aby pozbyć się odpadów w odpowiedni sposób.

Najważniejszą rzeczą jest poznanie i zrozumienie podstaw rolnictwa ekologicznego zanim zaczniesz je praktykować. Jeśli nie masz o tym pojęcia, możesz skorzystać z pomocy certyfikowanego rolnika.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby przeczytać więcej, to również podzieliłem się z tobą listę najlepszych książek na temat rolnictwa ekologicznego.