Producenci

Jaki bidon dla dziecka wybrać ?

Jaki bidon dla dziecka wybrać ?

Jaki bidon wybrać

Jaki bidon dla dziecka wybrać?

W życiu każdego malucha przychodzi moment, kiedy musi rozstać się z piersią mamy. Zwykle zastępuje ją butelka ze smoczkiem, a zaraz po niej – popularny kubek niekapek? A co jeśli, ten dobrze znany kubeczek nie jest najlepszym wyborem dla Twojego dziecka? Przeczytaj artykuł do końca, a dowiesz się dlaczego miejsce niekapka powinien jak najszybciej zająć bidon b.box!

Dlaczego kubki niekapki są złe?

Odruch ssania towarzyszy nam od narodzin i jest niezbędny do pobierania pokarmu przez niemowlaka. Podczas ssania angażowana jest ogromna ilość mięśni okolicy twarzy malucha. Jednak w okolicy 6 miesiąca życia kiedy według najnowszych zaleceń powinno się rozszerzać dietę dziecka, odruch ssania powinien zanikać na rzecz treningu żucia i gryzienia.

Najoptymalniej jest rozpocząć naukę picia od otwartych kubeczków np. DoidyCup, gdyż są najbardziej neutralne i fizjologiczne. Kolejną najlepszą opcją jest wybór bidonu dla dziecka, ale nie z twardym ustnikiem tylko z rurką!

Problemy, jakie stoją przed wyborem pierwszego bidonu 

Niekapek? Utrwala niekorzystne nawyki ssania i kąsania. Ssanie powinno być zarezerwowane dla picia z piersi lub butelki ze smoczkiem. Ponadto ustnik niekapka ma niekorzystny wpływ na zgryz dziecka. Podczas picia z niekapka, dziecko cały czas utrzymuje ustnik pomiędzy ząbkami lub dziąsłami – tak samo jak podczas ssania smoczka. Może to prowadzić do wad zgryzu, a następnie wad wymowy. Logopedzi jednogłośnie ostrzegają przed korzystaniem z kubków niekapków, a do nauki picia oprócz otwartych kubeczków polecają bidony takie jak np. bidon b.box.

Sposób picia z kubka B.Box jest dla dzieci mocno intuicyjny. Dzięki wąskiej, długiej, silikonowej słomce zmusza on mięśnie okrężne ust oraz poliki do intensywnej pracy. W efekcie pozytywnie wpływa na rozwój aparatu mowy dzieci oraz przygotowuje mięśnie do późniejszego spożywania pokarmów stałych. Wymaga też dobrego ułożenia języka oraz intensywnej jego pracy wewnątrz buzi, co umożliwia dziecku ćwiczenie prawidłowego sposobu połykania.Kubek dobrze sprawdza się u dzieci od 6 miesiąca życia ale może być też używany jako element codziennych ćwiczeń mięśni okrężnych ust u dzieci starszych. – Agata Brzozowska, Neurologopeda.

Korzyści z picia przez rurkę?

  • Świetne ćwiczenie mięśni okrężnych ust, podniebienia miękkiego i języka,
  • Doskonała nauka prawidłowego oddychania, podczas przełykania dziecko uczy się panować i regulować oddech,
  • Rozwija aparat mowy dziecka poprzez naukę koordynacji pracy części jamy ustnej i warg,
  • Nauka samokontroli podczas pobierania płynu, dziecko wypija tyle ile potrzebuje.

Jak długo można korzystać z bidonu?

Nie ma górnej granicy. Należy jednak pamiętać aby nie była to jedyna forma picia przez dziecko. Maluch przede wszystkim powinien nauczyć się pić z otwartego kubeczka. Bidon świetnie sprawdzi się podczas spacerów lub wycieczek, bez obaw o rozlanie.

 

Zarówno kubeczek otwarty DoidyCup, jak i bidon b.box możesz kupić w naszym sklepie. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl