Producenci

Od kiedy trzeba myć zęby dziecku? Podpowiadamy!

Od kiedy trzeba myć zęby dziecku? Podpowiadamy!

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważną kwestią, na każdym etapie życia. Tyczy się to zarówno małych, jak i dużych pociech. I choć mogłoby się wydawać, że obowiązek mycia zębów rozpoczyna się w momencie ich pojawienia, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Zastanawiasz się, od kiedy trzeba myć zęby dziecku i jak to robić? Podpowiadamy!

Od kiedy zacząć myć zęby dziecku?

Mimo iż krąży dużo teorii na temat tego, od kiedy powinno zacząć się dbać o jamę ustną dziecka, to wiele osób stara się wprowadzić tę czynność jak najwcześniej. Jest to prawidłowa postawa, a samą higienę należy rozpocząć w momencie, kiedy pierwszych ząbków jeszcze nie widać. Dziecko już od 7 tygodnia życia płodowego ma wykształcone zawiązki zębów mlecznych. I choć zaczynają się dopiero wyżynać około szóstego miesiąca życia, to nie oznacza, że ich nie ma. W pierwszej kolejności należy więc zadbać o mycie dziąseł, co nie tylko pozytywnie wpłynie na zdrowie, ale także pozwoli dziecku przyzwyczaić się do tego typu czynności.

Jak myć zęby dziecku?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, higienę jamy ustnej należy rozpocząć przed pojawieniem się pierwszych mleczaków. Jest to więc moment, kiedy dziecko jest jeszcze malutkie i nie może zadbać o swoją buzię. Niezbędna jest w tym przypadku wiedza i pomoc rodziców. Do przecierania wałów dziąsłowych i języka należy wybrać silikonową nakładkę na palec. Tego typu przedmiot, pozwala w bezpieczny sposób usunąć pozostały osad, a także resztki pokarmu. Należy jednak pamiętać, że proces oczyszczania powinien być delikatny i ostrożny ze względu na wrażliwą błonę śluzową u niemowląt. Szczotkowanie natomiast warto rozpocząć wraz z pojawieniem się pierwszych zębów. Należy więc zaopatrzyć się w szczoteczkę nakładaną na palec, a z czasem zmienić ją na miękki model o małej główce.

Dlaczego warto dbać o uzębienie najmłodszych?

Regularne szczotkowanie zębów powinno być codziennością, niezależnie od tego ile dziecko ma lat. Zaniechanie tego obowiązku może skutkować pojawieniem się schorzeń, które negatywnie wpłyną na samopoczucie dziecka. Jeśli więc zastanawiasz się, czy zacząć dbać o higienę jamy ustnej swojej pociechy, to odpowiedź brzmi tak! Regularne szczotkowanie przyniesie wiele korzyści, a dodatkowo przyzwyczai malucha to tego typu czynności, które w przyszłości staną się jego obowiązkiem. W pierwszej kolejności należy jednak zakupić właściwe dodatki, które ułatwią proces dbania o jamę ustną już od najmłodszych lat. Jeśli więc szukasz odpowiednich akcesoriów dla swojego dziecka, zajrzyj do naszego e-sklepu. Oferujemy ekologiczne produkty wysokiej jakości, które są gwarancją zadowolenia i satysfakcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl