Producenci

Jakie sztućce dla rocznego dziecka wybrać? Podpowiadamy!

Naukę samodzielnego korzystania ze sztućców warto rozpocząć jak najwcześniej. Aby zapewnić dziecku sprzyjające warunki, należy zaopatrzyć malucha w specjalne przedmioty, które ułatwią mu zdobycie tej cennej umiejętności. Zastanawiasz się, jakie sztućce dla rocznego dziecka wybrać? W tym artykule podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas dokonywania zakupu.

Jakie powinny być sztućce dla rocznego dziecka?

Roczne dzieci bardzo chętnie podpatrują rodziców i naśladują w codziennych czynnościach, także tych związanych ze spożywaniem posiłków. Kiedy widzą mamę lub tatę jedzących sztućcami, z pewnością będą chcieli też nauczyć się posługiwać łyżką czy widelcem. Jednak te, z których korzystają rodzice, nie są dostosowane do potrzeb maluchów. Jakie więc cechy powinny mieć sztućce dla dziecka? Oto najważniejsze z nich.

1. Zestawy do spożywania posiłków muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonale sprawdzą się tworzywa odporne zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. Przedmioty nie powinny pochłaniać zapachu, odpryskiwać i zmieniać swojego kształtu.

2. Sztućce powinny mieć zaokrąglone, gładkie brzegi i zęby. Dzięki temu pociecha nie zrobi sobie krzywdy podczas jedzenia.

3. Łyżeczka, widelec i nóż nie mogą nadmiernie obciążać drobnej ręki dziecka. Dlatego muszą być lekkie, krótkie i poręczne.

4. Sztućce powinny mieć taki kształt, aby bez problemu mieściły się w buzi malucha.

5. Akcesoria do jedzenia muszą spełniać normy bezpieczeństwa i mieć informację o dopuszczeniu do kontaktu z żywnością. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

Jakie sztućce dla rocznego dziecka wybrać?

Sztućce dla rocznego dziecka należy wybierać świadomie. Takie akcesoria mają bowiem nie tylko wspierać rozwój malucha, ale muszą także ułatwiać nabieranie posiłku w prawidłowy sposób. Doskonałym wyborem będą zestawy, które zawierają łyżeczkę z miarką, widelec i nóż z ząbkami. Artykuły wyposażone są w wygodne uchwyty, które są dostosowane do zdolności motorycznych najmłodszych. Są bezpieczne. Zaokrąglone brzegi nie podrażniają dziąseł dziecka. Decydując się na zakup akcesoriów do jedzenia postaw na kolorowe komplety, które zachęcą pociechę do spożywania potraw.

Jak widać, nauka samodzielnego jedzenia może być łatwa i przyjemna. Wystarczy, że zaopatrzysz się wysokiej jakości artykuły, które zachęcą dziecko do posługiwania się łyżką, widelcem i nożem. Takie produkty właśnie można znaleźć w asortymencie naszego sklepu. Dzięki nim zapewnisz maluchowi bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl