Producenci

Jakie kosmetyki będą najlepsze dla noworodka? Garść najważniejszych informacji

Jakie kosmetyki będą najlepsze dla noworodka? Garść najważniejszych informacji

Skóra noworodka potrzebuje szczególnej ochrony. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji, warto przeanalizować składy i zdecydować się na delikatne dla dziecka produkty. Wyprawkę skompletuj jeszcze przed przyjściem malucha na świat. Unikniesz nerwowych poszukiwań, gdy nowy członek rodziny będzie już na świecie. Dziś podpowiemy Ci, jakie kosmetyki dla noworodka sprawdzą się najlepiej!

Wybieramy kosmetyki dla noworodka – na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych kwestii jest zapoznanie się z kryteriami, jakimi powinieneś kierować się podczas wyboru kosmetyków dla noworodka. Skóra dziecka w pierwszych dniach życia potrzebuje szczególnej ochrony. Najistotniejszymi kwestiami jest to, aby produkty te posiadały:

– certyfikaty Instytutu Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny lub Centrum Zdrowia Dziecka,

– informację odnośnie do wieku, termin ważności oraz skład umieszczone w widocznym miejscu na opakowaniu,

– właściwości hipoalergiczne, ponieważ takie produkty są najdelikatniejsze dla skóry noworodka,

– naturalny skład najbezpieczniejszy dla malucha.

 Baby_Anthyllis_bezpieczne-kosmetyki-dla-dzieci

Jakich składników nie powinny zawierać kosmetyki dla noworodka?

Skóra noworodka jest niezwykle delikatna, z tego powodu kosmetyki przeznaczone do jej pielęgnacji nie powinny zawierać niektórych składników. Mogą one źle wpływać na warstwę lipidową naskórka i powodować niepotrzebne alergie lub przesuszenia. Warto zwrócić uwagę, by kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji większych dzieci również nie zawierały tych składników. W składzie kosmetyków dla noworodka nie powinny znaleźć się następujące substancje:

– SLS i SLES – te silne środki czyszczące mogą naruszać delikatną barierę ochronną skóry i powodować podrażnienia,

– parabeny – substancje te oprócz właściwości alergizujących mogą negatywnie wpływać na układ hormonalny maluszka,

– olej mineralny – może przyczyniać się do powstawania bakterii beztlenowych na powierzchni skóry,

– PEG i PPG – glikole polietylenowe i polipropylenowe, do wytwarzania których stosuje się tlenek etylu, mogą mieć działanie kancerogenne,

– TEA – może mieć działanie kancerogenne,

– filtry – do grupy tej należy np. etylhexyl methoxycinnamate, środki te mogą powodować alergie,

– phenoxyethanol – związek o działaniu bakteriobójczym, jego wpływ na skórę może przyczyniać się do powstawania wyprysków.

Wybierając środki do pielęgnacji noworodków kieruj się zasadą, że im uboższy jest ich skład, tym lepiej. Warto postawić na kosmetyki zawierające jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Organiczne substancje najlepiej chronią i odżywiają skórę, a przy tym eliminują ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych.

Noworodek w pierwszych dniach i miesiącach życia nie potrzebuje dużej ilości kosmetyków. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie kilka preparatów wysokiej jakości niż znaczna ilość produktów o nieciekawym składzie. Na początek zaopatrz się w niewielkie opakowania kosmetyków do pielęgnacji noworodka. Dopiero, gdy uzyskasz pewność, że skóra Twojego malucha dobrze na nie reaguje, zaopatrz się w produkty o większej pojemności. Jeśli rozglądasz się za kosmetykami, które pozwolą Ci najlepiej zadbać o pielęgnację pociechy, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór delikatnych preparatów, które doskonale nadają się do wrażliwej skóry noworodków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl