Producenci

Jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Rodzice, którzy kompletują wyprawkę dla swojego przyszłego dziecka, zwykle decydują się na zakup butelki. To zazwyczaj bardzo potrzebne akcesorium, przydatne już od pierwszych chwil życia noworodka. Sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy kobieta nie decyduje się na karmienie piersią lub z jakiegoś powodu jest to niemożliwe. Jednak stosuje się ją też przy karmieniu mieszanym (czyli mlekiem modyfikowanym i piersią), a także przy podawaniu mleka pochodzącego z piersi. Jaka butelka dla noworodka sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie!

Jaką wielkość powinna mieć butelka dla noworodka?

Wybierając butelkę dla noworodka, warto zwrócić uwagę na jej pojemność. Wielkość butelki zależna jest między innymi od wieku maluszka. Dla noworodków przeznaczone są oczywiście te najmniejsze, czyli o pojemności około 120 ml. Pamiętaj, że w przypadku butelek do karmienia nie sprawdza się zasada, że lepiej kupić większą, bo będzie można wykorzystać ją także w przyszłości. Butelki do karmienia należy wymieniać co 3 miesiące, a smoczek dobierać do wieku dziecka.

Materiał ma znaczenie!

Poza wielkością, przy zakupie butelki dla noworodka warto zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Na rynku zakupić można między innymi butelki szklane, plastikowe, a nawet wykonane z silikonu. Te pierwsze są trwałe, z pewnością będą dłuższy czas dobrze wyglądać i łatwo się je czyści. Jednak ich wadą jest to, że są ciężkie. Mogą także ulec stłuczeniu. Z kolei butelki plastikowe są odporne na zniszczenia i lekkie. Zastanawiając się, jaką butelkę dla noworodka wybrać, warto zwrócić uwagę, czy ma ona certyfikat, który potwierdza jej bezpieczeństwo, a także informację o składzie – sprawdź, czego użyto do jej produkcji, czy aby na pewno nie zawiera szkodliwych substancji.

Jaki smoczek do butelki dla noworodka?

Wybierając butelkę dla noworodka, warto zwrócić uwagę również na kształt dołączonego do niej smoczka. Wielu rodziców chce, żeby był on jak najbardziej zbliżony do kształtu sutka. To pomocne zwłaszcza przy karmieniu mieszanym lub przestawianiu dziecka wyłącznie na butelkę. Maluszkom kształt ten przynosi również ukojenie. Weź też pod uwagę materiał, z jakiego został wykonany. Dostępne są smoczki lateksowe i silikonowe. Te pierwsze są miękkie, z kolei te drugie trwalsze.

Czy butelka antykolkowa dla noworodka ma sens?

Butelki antykolkowe zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby wraz z pokarmem do małego brzuszka nie przedostawało się powietrze. Odpowiedzialny jest za to między innymi specjalny smoczek, który w czasie karmienia cały wypełnia się pokarmem, a także system odpowietrzający i kształt butelki, który został właściwie wyprofilowany. Używanie butelek antykolkowych u noworodka nie ma sensu, gdyż noworodki nie miewają kolek. Kolki mogą pojawić się około 5-6 tygodnia życia, czyli u niemowlaka. Wtedy też używanie butelki antykolkowej może okazać się przydatne.

Jak widzisz, wybór butelki dla noworodka nie jest wcale aż tak skomplikowany! Jeśli chcesz, by była odpowiednia, zwróć szczególną uwagę na małe butelki, wykonane z bezpiecznych materiałów. Idealne butelki dla noworodka, które mogą Cię zainteresować, znajdziesz w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl