Jak znaleźć najlepszą temperaturę do kąpieli niemowląt

Niemowlęta są bardzo delikatne, a temperatura wody odgrywa istotną rolę w zapewnieniu im komfortu. Temperatura czasu kąpieli niemowląt jest jednym z najważniejszych czynników, które określają poziom komfortu.

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej temperatury kąpieli niemowląt. Jeśli zastosujesz niewłaściwą temperaturę kąpieli, wtedy Twoje dziecko będzie czuło się niekomfortowo i zacznie płakać. Najlepsza temperatura do kąpieli niemowląt to 30 do 35 stopni Celsjusza.

Najlepsza temperatura dla noworodka

Jeśli jesteś początkująca w kąpieli niemowląt, to najlepsza temperatura dla noworodka to 36 stopni Celsjusza. Jeśli masz doświadczenie w kąpieli niemowląt, to powinnaś wiedzieć, że najlepsza temperatura dla noworodka to 38 stopni Celsjusza.

Najlepsza temperatura dla starszych dzieci

Dla niemowląt w wieku od 1 do 2 miesięcy najlepsza temperatura do kąpieli to 37 stopni Celsjusza. Dla niemowląt w wieku od 3 do 6 miesięcy najlepsza temperatura do kąpieli to 34 stopnie Celsjusza.

Najlepsza temperatura dla starszych dzieci

Dla niemowląt w wieku od 1 do 2 lat, najlepsza temperatura do kąpieli to 37 stopni Celsjusza. Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat najlepsza temperatura do kąpieli to 32 stopnie Celsjusza.

Najlepsza temperatura dla maluchów

Dla maluchów w wieku od 1 do 2 lat, najlepsza temperatura do kąpieli to 37 stopni Celsjusza. Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat najlepsza temperatura do kąpieli to 31 stopni Celsjusza.

Najlepsza temperatura dla starszych dzieci

Dla dzieci w wieku 5 do 6 lat, najlepsza temperatura do kąpieli to 29 stopni Celsjusza. Dla dzieci w wieku od 7 do 8 lat najlepsza temperatura do kąpieli to 27 stopni Celsjusza.

Najlepsza temperatura dla starszych dzieci

Dla dzieci w wieku 9 do 10 lat, najlepsza temperatura do kąpieli to 23 stopnie Celsjusza. Dla dzieci w wieku 11 do 12 lat, najlepsza temperatura do kąpieli to 21 stopni Celsjusza.

Wnioski:

Bardzo ważne jest, aby znaleźć najlepszą temperaturę do kąpieli. Jeśli uważasz ten post za pomocny, to proszę podziel się nim ze znajomymi.

 

Share: