Producenci

Co na prezent dla rocznego dziecka będzie odpowiednie? 3 najlepsze pomysły

Co na prezent dla rocznego dziecka będzie odpowiednie? 3 najlepsze pomysły

Wybór właściwego prezentu dla dziecka to spore wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o roczniaka. Nie jest to już niemowlę – niektóre dzieci w tym wieku stawiają już pierwsze kroki, stopniowo przekraczając swoje granice. Mały człowiek z każdym dniem uczy się nowych umiejętności, które warto rozwijać, dlatego też dopasowanie odpowiedniego upominku jest szczególnie istotnie. Co na prezent dla rocznego dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem? Wybraliśmy 3 najlepsze pomysły.

Stymulacja na wielu poziomach, czyli sortery w roli głównej

Roczne dziecko rozwija się w dynamicznym tempie. Codziennie uczy się nowych rzeczy, zaczyna się coraz sprawniej porozumiewać i dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe. Jego ruchy są bardziej przemyślane i precyzyjne. Powinno być więc zachęcane do dalszego udoskonalania swoich umiejętności poprzez szeroko rozumianą stymulację. Co na prezent dla rocznego dziecka sprawdzi się w tym przypadku? Zdecydowanie wybór powinien paść na sortery. To świetne ćwiczenie motoryki małej, czyli praca nad zręcznością rączek. Zabawki te znacząco wpływają na rozwój funkcji poznawczych – dziecko musi bowiem wybrać odpowiedni element, najczęściej klocek, i wrzucić go do właściwego otworu. Uczy się więc odróżniania kształtów, a z czasem nawet kolorów. Sortery, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, mogą być cennym narzędziem do ćwiczeń logopedycznych!

Pomóż dziecku w rozwoju ruchowym

Roczne dziecko jest coraz bardziej ruchliwe – może stawiać pierwsze kroki lub czworakować. Jego sposób poruszania się będzie coraz pewniejszy. Warto go zachęcać do przełamywania barier, a dobrą ku temu drogą będzie wybranie zabawki, która mobilizuje do ruchu. Dlatego też niezależnie od płci dziecka, świetnym pomysłem na prezent będą wszelkiego rodzaju samochodziki. Wybór na rynku jest bardzo duży – możesz postawić na drewniane lub plastikowe warianty. Zabawki te znacząco stymulują rozwój dziecka – młody człowiek biega za nimi, kuca lub wstaje. Dzięki temu jego ruchy są śmielsze i doskonalsze.

Co na prezent dla rocznego dziecka? Rozwijaj wyobraźnię

Roczniaki uczą się powoli skupiać uwagę i koordynować swoje ruchy. Dlatego świetnym pomysłem na prezent będą wszelkiego rodzaju klocki i układanki. Doskonale sprawdzą się do ćwiczeń kontrolowania swoich ruchów i logicznego myślenia. Tego typu zabawki to sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem – łączymy przyjemne z pożytecznym. Maluch nauczy się dzięki nim cierpliwości i precyzji, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Wybór odpowiedniego prezentu dla rocznego dziecko to odpowiedzialne zadanie. By budować w nim właściwe nawyki i pomagać w rozwoju, warto podarować mu taki upominek, dzięki któremu nauczy się wielu nowych umiejętności. Nie zapominaj o tym, że zabawka musi być bezpieczna! Sprawdź, jakie propozycje mamy w ofercie naszego sklepu – jesteśmy pewni, że spełnią wysublimowane wymagania malucha!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl