Producenci

Co można podawać dziecku od 4 miesiąca? W jaki sposób robić to wygodnie?

Co można podawać dziecku od 4 miesiąca? W jaki sposób robić to wygodnie?

Nie jest tajemnicą, że prawidłowa dieta od najmłodszych lat to klucz do zdrowego życia. Nawyki żywieniowe kształtują się już u zupełnych maluchów. To, czy Twoje dziecko polubi wartościowe produkty, zależy głównie od Ciebie. Jesteś pierwszą osobą i pierwszym wzorem. Twoja dbałość o podopiecznego wpływa na całe jego późniejsze dorastanie. Skupmy się dziś na najmłodszych i spróbujmy odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie. Co można podawać dziecku od 4 miesiąca? W jaki sposób sprawić, żeby posiłek przebiegł sprawnie i był komfortowy dla Was obojga? Podpowiadamy!

Co można podawać dziecku od 4 miesiąca?

Do 17 tygodnia życia dieta niemowlaka składa się przede wszystkim z mleka matki lub mleka modyfikowanego. Niektóre dzieci niechętnie podchodzą do karmienia piersią. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie mleko jest ich głównym pożywieniem. 4 miesiąc to wyjątkowy czas. To pierwszy moment, w którym możliwe jest stopniowe wprowadzanie nowych produktów do jadłospisu. Od czego możemy zacząć? Co można podawać dziecku od 4 miesiąca? Przedstawiamy sprawdzone składniki.

– Pierwszą wprowadzą rzeczą powinny być warzywa – nie owoce! Jeśli dziecko pozna słodki smak bananów, trudno będzie je przekonać do zjedzenia marchewki i brokuła. W przypadku malucha warzywa podajemy oczywiście pod postacią jarzynowej papki.

– Drugim krokiem będą kaszki i owoce – tutaj już bezpiecznie możemy je wprowadzić, jeśli maluch polubił warzywa. Owoce podajemy w podobny sposób jak warzywa – np. będzie to starte jabłko.

– Produkty mleczne nie zagrażają zdrowiu dziecka po 4 miesiącu życia. Możemy postawić na jogurt naturalny lub rozdrobnione sery.

– W diecie niemowlaka w 17 tygodniu życia mogą pojawić się pierwsze tłuszcze: masło lub oleje roślinne.

– Na końcu wprowadzamy niewielkie ilości mięsa i ryb.

Produkty zabronione!

Wiemy już, co można podawać dziecku od 4 miesiąca życia. Spójrzmy jednak na tę kwestię z drugiej strony. Przed wprowadzeniem powyższych produktów obowiązkowo trzeba się zapoznać z tym, jakie dodatki nie mogą znaleźć się w nowych daniach. I są to: sól, cukier (napoje słodzone), miód, sery topione i sery z niepasteryzowanego mleka, produkty smażone, produkty o konsystencji innej niż papka lub purée oraz mleko krowie niemodyfikowane jako główny posiłek. Zastosowanie się do tych rad ochroni Twojego malucha przed niepotrzebnym bólem brzucha, a nawet poważniejszymi konsekwencjami.

Wygodny posiłek z dzieckiem – czy to możliwe?

No dobrze – podsumowaliśmy składniki, które Twoje niemowlę może jeść. Wiesz, co można podawać dziecku od 4 miesiąca życia. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Sposób spożywania posiłków. Jaki sprawdzi się najlepiej? Spieszymy z pomocą! Misją naszego sklepu jest tworzenie produktów przyjaznych osobom w każdym wieku. Postawiliśmy na komfortowe akcesoria dla maluchów, które powolutku zaczynają być karmione nowymi potrawami i zaczynają brać dania do rąk. W naszym sklepie znajdziesz np.:

– Produkty firmy b.box – czyli od pierwszych sztućców, aż do wygodnych śliniaków, designerskich talerzyków i miseczek.

– Niezwykle wytrzymałe i bardzo eleganckie akcesoria do karmienia firmy Mushie.

I wiele, wiele innych. Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu. Naszym zadaniem jest proponowanie Ci produktów tylko wysokiej klasy. Ty i Twój maluch – sprawdźcie sami! Jesteśmy pewni, że posiłek niemowlaka może być nie tylko smaczny i coraz bogatszy w nowe składniki, ale także komfortowy dla obu stron.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl