Producenci

Co ile należy wymieniać smoczek do butelki? Odpowiadamy!

Karmienie butelką to temat, który budzi wiele pytań i wątpliwości wśród młodych rodziców. Jeśli podajesz dziecku mleko modyfikowane, musisz pamiętać, by przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest wymiana smoczka. Zastanawiasz się, skąd wiedzieć, że nadszedł czas na zakup nowego akcesorium? W tym artykule dowiesz się, jaki produkt wybrać i co ile należy wymieniać smoczek w butelce.

Jaki smoczek do butelki wybrać?

Wybór smoczków do butelek jest ogromny. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę wiek dziecka, jak i gęstość podawanego pokarmu. Zbyt wąski lub za mały smoczek dla noworodka może przyczyniać się do późniejszych problemów z nauką picia z kubka, gryzieniem, a nawet niekontrolowanym wyciekiem śliny z ust. Warto wybierać akcesoria wysokiej jakości od zaufanych producentów.

Ważnym kryterium doboru jest materiał, z którego akcesorium jest wykonane. Możesz zdecydować się na kauczukowe lub silikonowe, które można znaleźć między innymi w naszym sklepie online. Te pierwsze są bardziej elastyczne i sprawdzają się u maluszków ze słabym napięciem mięśniowym. Z kolei drugie są trwałe i twardsze.

Przy wyborze smoczka zwróć uwagę na wielkość otworu. Gdy dziurka jest zbyt duża, dziecko może się dławić i połykać nadmiar powietrza. Wolny przepływ będzie powodować rozdrażnienie, płacz i brak zaspokojenia głodu.

Co ile należy wymieniać smoczek do butelki?

Smoczki do butelek należy wymieniać co 3 miesiące, aby mieć pewność, że jest w dobrym stanie. Jeśli zauważysz pęknięcie, dziury, zanieczyszczenia musisz niezwłocznie zakupić nowe akcesorium. Smoczki należy wymienić również, gdy zmieniasz mleko modyfikowane z oznaczonego cyfrą 1 na następne. Dziecko jest większe i potrzebuje akcesorium z nieco większą dziurką. Niektórzy producenci nawet sami określają na opakowaniu, jak często należy zmieniać produkt. Co więcej, musisz pamiętać także o właściwej higienie. Smoczki należy utrzymywać w czystości, wyparzając przed i po każdym użyciu. Dzięki temu zapobiegniesz namnażaniu się bakterii. Do mycia używaj delikatnych środków i oddzielnych gąbek oraz szczoteczek.

Wiesz już, co ile należy wymieniać smoczek do butelki. Jeśli szukasz sprawdzonego i zaufanego miejsca, w którym znajdziesz bogaty wybór akcesoriów, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie całą gamę wysokiej jakości produktów, które sprawią, że karmienie będzie samą przyjemnością. Zobacz, co dla Ciebie mamy i wybierz smoczek do podawania pokarmu dla swojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl